Ligonių sielovada

LIGONIŲ LANKYMAS NAMUOSE

• Ligonių patepimo sakramentas teikiamas rimtai sergančiam ligoniui, negalinčiam vaikščioti, judėti, senyvo amžiaus tikintiesiems bei prieš sudėtingesnę operaciją.
  • Ligonių sakramentą sudaro Išpažintis (Atgaila), Ligonio patepimas, Šv. Komunijos priėmimas. Kunigas visada pakviečia sergantįjį rimtai atlikti išpažintį (Atgailą), jei ligonis yra sąmoningas.
  • Kunigas, pačiam ligoniui arba jo artimiesiems pageidaujant, aplanko jį namuose arba gydymo įstaigose (ligoninėse, klinikose, slaugos namuose).
  • Ligonio namuose paruošiamas stalas: patiesiama balta staltiesė, padedamas kryžius ar šventas paveikslas, dvi žvakės, lėkštelė su vatos gumulėliais, stiklinė vandens ir šaukštas.
  • Ligonių sakramentas gali būti kartojamas, jei ligonis pasveiko, tačiau vėl susirgo ar tos pačios ligos metu labai pablogėjo sveikata.
  • Dėl ligonių aplankymo jų namuose ar gydymo įstaigose būtina kreiptis į parapijos raštinę priėmimo laiku. Neatidėliotinu atveju pasikviesti kunigą galima telefonu: 8 37 201340

ligonių lankymas VŠĮ KAUNO KLINIKINĖJE (BUV. RAUDONOJO KRYŽIAUS) LIGONINĖJE

• Šv. Mišios aukojamos šeštadieniais 14.00 val. ligoninės koplyčioje (1 aukšte, administraciniame pastate Laisvės al. 17).
  • Šeštadieniais 9.00 - 12.00 val. parapijos savanoriai lanko ligonius ir registruoja norinčius priimti sakramentus palatoje.
  • Kunigas šeštadieniais aplanko užregistruotus ligonius.
  • Neatidėliotinu atveju pasikviesti kunigą galima telefonu: 8 37 201340.